سید جمال سجادی پور ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان و محمد حسین ملانوری سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی از مزارع کلزا و گلخانه کشت نشاء در روستای مریم آباد بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ابرکوه، سید جمال سجادی پور از مزارع کلزای دهستان تیجرد بازدید به عمل آوردند و وی با بیان این که محصول کلزا با قیمت تضمینی از کشاورزان خریداری می شود تصریح کردند که توسعه کشت این گیاه به خاطر تولید مواد روغن خوراکی از برنامه های راهبردی وزارت جهاد کشاورزی است. در ادامه ریاست سازمان جهاد کشاورزی به همراه امام جمعه شهرستان و معاون فرماندار و بخشی از مسئولین و کارشناسان از مزرعه کشاورزی قدرت پوررضا در منطقه احمدآباد که به دنبال احداث 50 هکتار گلخانه می باشد بازدید به عمل آوردند و بر تنوع بخشی در محصولات گلخانه ای تاکید زیادی کردند.

 همچنین از گلخانه کوچک مقیاس کشت نشاء حسن فتاحی به مساحت 810 مترمربع در روستای مریم آباد نیز بازدیدی به عمل آوردند. در این گلخانه کوچک مقیاس 400000 نشاء مختلف (گوجه فرنگی سوپرجیف، بادنجان ابرقویی، کدو حلوایی، هندوانه، خربزه مشهدی، خیارسبز، بامیه و انواع فلفل، طالبی و پیاز تکثیر و پرورش یافته و در حال فروش می باشد.   

در ادامه نیز از شرکت لبنیاتی داریو لبن در شهرک صنعتی شهرستان نیز بازدیدی انجام شد و روند پیشرفت کار آن مورد بررسی قرارگرفت.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد