مدیر جهادکشاورزی اشکذر گفت: کنترل بیولوژیکی آفات در سطح 5000 متر مربع در گلخانه خیارسبز و فلفل به صورت پایلوت در شهرستان اشکذر در حال اجرا می باشد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان اشکذر، رئیس حفظ نباتات استان یزد به همراه بخشدار مرکزی و مدیر جهادکشاورزی اشکذر از روند اجرای این طرح بازدید نمودند.

رئیس حفظ نباتات استان یزد، گفت: یکی از روش های سالم برای تولید محصول سالم،  استفاده از حشرات و کنه هایی است که می توانند از آفات گلخانه ای تغذیه نموده و آفات را از بین ببرند.

مهندس فتاحی با بیان اینکه تعداد زیادی از آفات در گلخانه ها فعالیت دارند، افزود: با استفاده از این دو کنه که ما در گلخانه رها نموده ایم دیگر نیازی به استفاده از سموم شیمیایی برای از بین بردن آفات نیست.

وی افزود: با استفاده از این کنه های شکارگر، محیط زیست نابود نمی گردد و همچنین یک گونه بیولوژیک به اکوسیستم اضافه شده و تنوع زیستی را بالا برده ایم و مهمتر اینکه، این محصول تولید شده، ایمنی مصرف دارد.

بخشدار مرکزی اشکذر گفت: با توجه به اینکه استفاده از سموم شیمیایی موجب به وجود آمدن مشکلات زیادی می شود که عمده ترین آن باقی ماندن سموم در محصول است که این سم همراه محصول به مصرف کننده می رسد، این روش، جهت تولید محصول سالم ضروری می باشد.

قانعیان خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح در محدوده شهرستان بخشداری مرکزی همکاری های لازم را با مدیریت جهادکشاورزی اشکذر خواهد داشت.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد