محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به مناسبت فرارسیدن سال ۱۳۹۸ پیامی صادر کرد.

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ

یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

آغاز بهار طبیعت و حلول سال ١٣٩٨ شمسی را به محضر مردم شریف ایران به ویژه فعالان پرتلاش بخش کشاورزی و همکاران عزیزم در وزارت جهادکشاورزی صمیمانه تبریک عرض می نمایم.

بخش کشاورزی در سالی که گذشت در سایه الطاف پروردگار مهربان، تلاش خستگی ناپذیر کشاورزان و فعالان عرصه تولید محصولات کشاورزی و مشارکت و شکیبایی هموطنان، گام هایی بزرگ در جهت تامین حداکثری امنیت غذایی جامعه را تجربه کرد. پایداری خوداتکایی در تولید گندم و دیگر محصولات راهبردی، دستیابی به رکورد تولید دو میلیون تنی شکر، توفيقات چشمگیر کمي و کيفي در توليد آبزیان، محصولات باغی و زراعی به ویژه دانه های روغنی، توسعه گلخانه‌ها، سامانه هاي نوين آبياري، تجهيز و نوسازي اراضي و ساير اقدامات زيربنایی در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، ارتقاي بهره وري و حفظ منابع آب و خاک تنها گوشه ای از کارنامه درخشان بخش کشاورزي در سال ١٣٩٧ به شمار می‌آید.

دستاوردهای بزرگ بخش کشاورزی در سال گذشته در حالی به دست آمد که بحران‌ها و معضلاتی از قبیل تغییرات اقلیمی، آسیب های تاریخی و سنتی منابع تولید و مهم‌تر از همه تحریم‌های خصمانه دولت آمریکا بیش از هر زماني اقتصاد کشاورزي و امنيت غذايي ايران عزيز را با چالش مواجه کرد، اما جامعه کشاورزي ايران ققنوس وار از زیر خاکستر مشکلات قامت برافراشته است.

فروتنانه اذعان می نمایم که دستیابی به این مهم و تداوم آن، جز با مشارکت آگاهانه و جهادگرانه تمامی تلاشگران عرصه کشاورزی به ویژه نیروهای جوان و فعال، بهره گیری از کشاورزی روزآمد و دانش بنیان و همراهی مردمان نجیب کشورمان میسر نبوده و نخواهد بود.

تا تحقق آرزوی دیرینه و ملی حکمرانی غذایی، افزایش بهره‌وری و تولید پایدار از طریق تکمیل زنجیره‌های تولید، بهره برداری هوشمندانه از منابع و ظرفیت های جدید و مغفول کشور و صیانت از منابع پایه، راهی دشوار اما نه چندان طولانی در پیش رو داریم؛ راهی که اگر همه باهم به شوق خدمت به مردم و بالندگی و شکوفایی سرزمین در آن گام برداریم، دور از دسترس نخواهد بود.

آغاز سال نو که با سالروز میلاد با سعادت حضرت علی (ع) و مبعث حضرت رسول اکرم (ص) فرخنده و تبرک شده است را به فال نیک می گیریم و ضمن آرزوی توفیق برای تمامی هموطنان خاصه جامعه کشاورزی کشور، «همه با هم» به امید سربلندی ایران عزیز، در جهت شکوفایی و اعتلای کشور و نیل به امنیت غذایی، بر عهد دیرین خود استوار می مانیم.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد