عرضه سیب و پرتقال تنظیم بازار به نرخ مصوب از 25 اسفند ماه سال 1397همزمان در بیش از 190 مرکز عرضه در سراسر استان یزد آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد به نقل از سازمان تعاون روستایی استان یزد، روز چهارشنبه 22 اسفند ماه 1397 هشتمین جلسه کمیته راهبردی میوه تنظیم بازار استان یزد با حضور اعضای کمیته در محل سازمان تعاون روستایی استان یزد برگزار شد. در این جلسه مقرر گردید عرضه سیب و پرتقال تنظیم بازار با قیمت مصوب (10 تا 15 درصد زیر قیمت خرده فروشی محصول در بازار استان) از 25 اسفند ماه سال جاری به صورت همزمان از مجموع 194 مرکز عرضه در سطح استان یزد آغاز گردد.
  "علی جهازی"مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: با برنامه ریزی صورت گرفته و همت و تلاش مجموعه همكاران سازمان تعاون روستايي و اتحاديه تعاوني هاي توليد روستايي استان از ابتدای بهمن ماه سال جاری تاکنون طي چندين مرحله بيش از 800 تن انواع پرتقال والنسیا و تامسون و با افزایش سه برابری نسبت به سال گذشته مقدار 600 تن سیب زرد و قرمز مرغوب برای توزیع با نرخ مصوب در ایام عید نوروز سال 1398 تامين و به طور کامل به استان حمل و ذخیره سازی شده است. مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد در خصوص قیمت سیب و پرتقال تنظیم بازار برای مصرف کننده اظهار داشت: بر اساس مصوبه کمیته راهبردی میوه استان مقرر شد سیب و پرتقال تنظیم بازار از 25 اسفند ماه سال 1397 در سبدهای 6 تا 8 کیلویی با تخفیف 10 تا 15 درصد زیر قیمت خرده فروشی در بازار استان به نرخ مصوب پرتقال تامسون از قرار هر کیلو 35 هزار ریال، پرتقال والنسیا از قرار هر كيلو 45 هزار ریال و سیب زرد و قرمز از قرار هر کیلو 62 هزار ریال از طريق 114مركز عرضه در سطح شهرستان یزد و 79 مركز عرضه در سطح سایر شهرستان هاي تابعه استان یزد در دسترس عموم مردم قرار گیرد. جهازی در ادامه ضمن اشاره به نحوه توزیع میوه عید اظهار داشت: با برنامه ریزی صورت گرفته در کمیته راهبردی میوه تنظیم بازار ویژه توزیع در ایام عید نوروز سال 1398 مقرر گردید میوه ذخیره شده در سردخانه طبق برنامه بین میوه فروشان معرفی شده از سوی صنف میوه و تره بار استان، مراکز عرضه شهرداری، فروشگاه های تعاونی مصرف کارکنان دولت و شرکت های تعاونی روستایی متقاضي توزیع گردد و مراكز توزيع معين شده با نصب بنري مشخص در محل عرضه تحت نظارت بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف نسبت به توزيع ميوه تنظيم بازار با قيمت مصوب و كيفيت مطلوب در سطح استان اقدام نمايند. وی در پایان اضافه نمود: روند توزیع میوه تا نیمه فروردین ماه 1398 ادامه خواهد داشت و همشهریان شریف استان می توانند با مراجعه به مراکز مشخص شده در سطح استان نسبت به خرید میوه تنظیم بازار با قیمت های مصوب اقدام نمایند.

 گفتنی است با تصمیم کمیته راهبردی میوه تنظیم بازار استان یزد مقرر گردید در سال جاری با هدف رفاه حال شهروندان و دسترسی آسان به میوه تنظیم بازار در اقدامی نوآورانه و برای اولین تجربه در سطح کشور در استان یزد به عنوان پیشرو در ارائه خدمات الکترونیکی درصدی از سهمیه میوه تنظیم بازار استان یزد به صورت مجازی و الکترونیکی ثبت سفارش و درب منزل تحویل متقاضیان گردد. شایان ذکر است تلفن 124 به صورت شبانه روزي پاسخگوي شكايات مردم در خصوص قيمت و كيفيت ميوه تنظيم بازار عرضه شده مي باشد.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد