مدیر جهاد کشاورزی بهاباد گفت: با همت و تلاش تولید کنندگان و بهره برداران بخش های دامپروری، کشاورزی و منابع طبیعی سه نفر از این شهرستان در عرصه های آبخیزداری ، آبیاری زیرسطحی و بانوی کارآفرین رتبه اول و دوم کشور را از آن خود کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد به نقل از ایرنا، اکبر رحمتیان در مراسم تجلیل از این سه نفر در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اظهار داشت : این سه تن در سی و سومین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی که با حضور وزیر جهاد کشاورزی چندی قبل در تهران برگزار شد به عنوان نمونه برتر ملی معرفی و جوایزی به آنها اهدا شد.
وی افزود: کشاورزان و کارآفرینان نمونه افتخاری در بخش کشاورزی برای شهرستان هستند .
به گفته وی در بخش آبیاری زیرسطحی که در سطح 130 هکتار انجام شد حسن دهقان بهابادی مقام دوم را کسب کرد و این کشاورز با اجرای این طرح زمینه اشتغال 102 نفر را فراهم کرد.
همچنین محبوبه محمدی به عنوان بانوی کارآفرین نمونه کشوری انتخاب شد و مقام دوم را به دست آورد، وی در زمینه تولید شیر و فرآورده های لبنی فعالیت دارد و توانست زمینه اشتغال سه نفر را فراهم کند.
زهرا سلطان پناه رتبه اول آبخیزدارداری بیولوژیک کشور را از آن خود کرد که موفق شد حدود 500 هکتار اراضی تخریب شده منابع طبیعی را که براثر برداشت بی رویه نابود شده بود با کمک جوامع محلی و تشکل های روستایی و زنان روستا دوباره احیاءکند.
مرکز شهرستان 20 هزار نفری بهاباد در فاصله 200 کیلومتری جنوب شرقی یزد قراردارد.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد