با توجه به اینکه استان یزد استانی صنعتی شناخته می‌شود وجود فضای سبز حتی در این استان کویری نیز به عنوان ریه‌های تنفسی یک موضوع حیاتی است که البته بخش بزرگی از این فضای سبز نیز از طریق فعالیت‌های کشاورزی تامین شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، رئیس این سازمان در مراسمی که مناسبت هفته منابع طبیعی در هنرستان کشاورزی اکبری روستای محمدآباد یزد برگزار شد ضمن بیان این مطلب افزود: متأسفانه نه فقط خشکسالی بلکه تغییر کاربری اراضی کشاورزی به خصوص در شهرستان‌های یزد، اردکان، میبد و تفت و تبدیل آنها به زمین‌های مسکونی و واحدهای صنعتی منجر به کاهش فضای سبز استان شده، در حالی‌که ما به شدت به فضای سبز جهت استمرار حیات در این منطقه نیازمندیم.

سید جمال سجادی‌پور با اشاره به اینکه 922 میلیون متر مکعب آب در اختیار بخش کشاورزی استان مشتمل بر آب‌های با کیفیت پایین و شوری زیاد است که بعضا قابلیت استفاده در بخش صنعت را نیز ندارد اذعان داشت کشت متراکم یا گلخانه‌ای و تغییر در الگوی کشت با استفاده از کشت‌های کم آبخواهی مانند زعفران، زیتون گیاهان دارویی و ... رویکرد متفاوتی در حوزه کشاورزی استان بوده که علاوه بر استفاده به صرفه از آب به تولیدات بیشتری منجر شده است.

در این مراسم به‌صورت نمادین چندین اصله نهال جهت گرامیداشت هفته منابع طبیعی توسط مسئولین و شرکت کنندگان غرس گردید.   

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد