معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۲۵ هزار میلیارد ریال اعتبار در بودجه سال آتی به اجرای طرح های آبیاری نوین برای مقابله با خشکسالی در کشور اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی جوادی در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: این اعتبار به صورت رقابتی تعیین شده است و هر استان می تواند به میزان تلاش برای تجهیز اراضی کشاورزی به آبیاری نوین از از این بودجه بهره مند شود.

وی با یادآوری واردات حدود هفت میلیون تن گندم تا قبل از سال ۹۲ ادامه داد: با تدبیر دولت یازدهم و دوازدهم پس از گذشت چهار سال اکنون کشور در این زمینه به خودکفایی رسیده و بخشی از تولیدات این محصول، به خارج از کشور صادر می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی افزود: یک میلیون و ۹۵۰ هزار تن شکر در کشور تولید می شود که با هدفگذاری ۲ میلیون ۲۵۰ هزار تن تولید، که خودکفایی در این محصول است نزدیک هستیم.

جوادی افزود: در زمینه تولید دانه های روغنی و گلخانه ای که از محصولات استراتژیک برای رفع نیاز کشور به روغن است، گام های موثری برداشته شده است.

وی ادامه داد: ۱۰ هزار نفر مهندس ناظر برای افزایش بهره وری در بخش کشاورزی در دولت یازدهم و دوازدهم با وجود همه محدودیت های اقتصادی در وزارت جهاد کشاورزی جذب شده که این مهم افزایش تولید را به همراه داشته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی جوانگرایی و بهره گیری از نیروهای جوان را از برنامه های اولویت دار این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: برای جوان سازی مدیران، سند توسعه جانشین پذیری یا شایسته سالاری مدیران آینده تصویب و به اجرا رسیده است.

وی با یادآوری متوسط بازندگی ۶۵ میلی متری در استان یزد افزود: این استان با وجود این میزان بارندگی اکنون توانسته دستاوردهای مناسبی در زمینه کشت گلخانه ای و آبیاری نوین کسب کند و امید است در استان مرکزی با بهره گیری از این تجربیات، قدم های ارزنده ای برداشته شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: در استان مرکزی به ویژه شهرستان اراک به دلیل آلودگی های خاص، باید با همکاری بخش کشاورزی و محیط زیست برای رفع این آلودگی ها، تلاش شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: وزارت جهاد کشاورزی متولی امنیت غذایی در کشور است و تا کنون از عهده این مهم به خوبی برآمده و سازمان جهاد کشاورزی این استان نیز با همکاری سایر دستگاه ها برای تحقق هرچه بیشتر این سیاست در استان تلاش می کند.

مجید آنجفی افزود: حرکت در چارچوب قوانین و اسناد بالا دستی، افزایش بهره وری در بخش کشاورزی و نظام جامع، تلاش برای تحقق هرچه بیشتر سیاست های اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه از برنامه های جهاد کشاورزی استان مرکزی است.

در این آیین از تلاش های علی بابایی تقدیر و مجید آنجفی به عنوان رئیس سازمان جهاد کشاورزی این استان معرفی شد.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد