معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی گفت: تولید محصولات علوفه ای کم آب بر و متناسب با شرایط آب و اقلیم کشور ضروری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس عباس کشاورز در کارگاه آموزشی آشنایی با ارقام جدید سورگوم و استفاده آن در تغذیه دام که در مرکز آموزش امام خمینی برگزار شد، اظهار داشت: تامین علوفه دام در کشور با توجه به ارتقای بهره وری آب به منظور تولید شیر و حفظ سلامت جامعه از رویکردهای جدی وزارت جهاد کشاورزی است.
وی با اشاره به شرایط منابع آب و تغییر اقلیم در کشور تاکید کرد:در زمینه تولید محصولات علوفه ای باید به دنبال محصولاتی باشیم که علاوه بر کم آب بر بودن، با شرایط اقلیمی کشور سازگار بوده و در عین حال پرمحصول و باکیفیت باشند.
معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی خاطرنشان کرد: استفاده از ارقام کم آب بر با دوره رشد کوتاه تر و نیز بهره گیری از روش های نوین آبیاری در کشت محصولات علوفه ای، مصرف آب را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
کشاورز بر لزوم ترویج کشت گیاهان علوفه ای مقاوم به خشکی و شوری از جمله تاج خروس، ارزن و سورگوم تاکید کرد و یادآور شد: گیاه سورگوم عملکردش دو برابر ذرت است و 50 درصد آب کمتر مصرف می کند و ارقام جدید آن به لحاظ کیفیت برای دام بسیار مناسب هستند.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد