مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت : هشت هزار و 320 تن محصول جو در 2 هزار و 950 هکتار از اراضی استان تولید شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، محمد علی حاتمی زاده ،در حاشیه بازدید از مزارع برداشت گندم و جو شهرستان ابرکوه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه شهرستان های ابرکوه ، خاتم و بهاباد بیشترین سطح زیرکاشت این محصول را دارند، اظهار کرد : امسال 10درصد سطح زیر کشت این محصول نسبت به سال قبل کاهش یافت که علت آن تغییر الگوی کاشت و همچنین تداوم خشکسالی است.
وی روز دوشنبه با بیان اینکه عمده جو تولیدی به عنوان خوراک دام در استان مصرف می شود، ادامه داد: امسال محصول تولیدی به صورت تضمینی از قرار کیلویی 10 هزار و300ریال خریداری شده است.
این مسئول تصریح کرد: به منظور کاهش دست واسطه ها و دلالان، خرید محصول جو توسط شرکت پشتیبانی امور دام استان و با ثبت نام کشاورزان در سامانه بورس کالا و خدمات کشور انجام شده است.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به راهبردی بودن محصول از قبیل گندم، جو و ذرت، افزود: عمده سطح زیر کشت محصول زراعی استان گندم و جو است.
33 درصد سطح زیر کشت استان (38 هزار هکتار)به محصول زراعی اختصاص دارد که سهم بخش محصول زراعی از تولید 36 درصد به میزان 520 هزار تن است.

 

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد