مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: همزمان با فصل برداشت گندم تاکنون بیش از چهار هزار و400 تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان یزد خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 25درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد به نقل از ایرنا، محمدعلی حاتمی زاده در حاشیه بازدید از مزارع گندم ابرکوه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: پیش بینی می شود بیش از 21هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان با نرخ تضمینی خریداری شود.
وی افزود: 11هزار و 200هکتار از اراضی استان یزد به کشت گندم اختصاص دارد و با احتساب برداشت سه هزار و 700 تا 4هزارکیلوگرم گندم در هکتار در مجموع بیش از 41 هزارتن گندم در استان تولید شده است.
این مسئول بابیان اینکه کارخرید گندم توسط 12 مرکز خرید شرکت های تعاونی روستائی و بخش خصوصی شهرستان های ابرکوه، بهاباد و خاتم از کشاورزان ادامه دارد اضافه کرد: قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان بانرخ هر کیلوگرم 13 هزار ریال است .
حاتمی زاده خاطرنشان کرد: ابرکوه برای سومین سال پیاپی رتبه نخست استان را در خرید گندم به خود اختصاص داد ه است و سال گذشته با خرید بیش از 15هزار تن مقام نخست استان را کسب کرد.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با بیان اینکه عمده سطح زیر کشت گندم استان در شهرستان های خاتم ، ابرکوه ، بهاباد و یزد است،تصریح کرد: به کشاورزان توصیه می شود گندم مازاد بر مصرف خود را به مراکز خرید بخش خصوصی و تعاونی اعلام شده تحویل دهند.
وی گفت: 33 درصد سطح زیر کشت استان (38 هزار هکتار)به محصولات زراعی اختصاص دارد که سهم بخش محصولات زراعی از تولید 36 درصد بمیزان 520 هزار تن است.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد