مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: نظر به سطح زیر کشت 410هکتاری کلزا در این استان پیش بینی می شود بیش از 300 تن محصول کلزا از مزارع یاد شده برداشت شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، محمد علی حاتمی زاده مدیر زراعت این سازمان درحاشیه بازدید از مزارع کلزا ابرکوه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در سال زراعی جاری 410 هکتار از اراضی این استان یزد به کشت محصول کلزا اختصاص یافته است.
وی بابیان اینکه کار برداشت این محصول استراتژیک که طی روزهای جاری در استان یزد آغاز شده و تا اواسط خرداد ماه خواهد یافت افزود: محصول خریداری شده کلزا به کارخانه روغن کشی استان های همجوار تحویل داده خواهد شد .
حاتمی زاده اضافه کرد: نرخ تعیین شده برای خرید تضمینی دانه روغنی کلزا هرکیلوگرم 27 هزار و 830 ریال است و پرداخت مطالبات کشاورزان بعد از خرید انجام می پذیرد.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد خاطرنشان کرد: در اجرای تحقق اقتصاد مقاومتی و طرح ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی توسعه کاشت این محصول با همت کشاورزان سالاانه رشد چشمگیری در استان خواهد داشت.
این مسئول بابیان اینکه دولت کشت کلزا را بصورت رایگان بیمه کرده است تصریح کرد: شهرستانهای خاتم (هرات ، مروست ) با 170 هکتار، ابرکوه با 75 هکتار و بهاباد با 28 هکتار بترتیب مقام اول تا سوم سطح زیرکشت کلزا استان را دارا هستند.
در استان یزد سالانه 523 هزارتن محصولات زراعی در سطح 38 هزار هکتار اراضی تولید می شود.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد