به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان یزد زهره جاودان سرپرست مرکز جهاد کشاورزی زارچ گفت: در راستای تحقق یکی ازاهداف توسعه پايدار: « دستیابی به امنیت غذایی ، تغذیه بهتر و ترویج کشاورزی پایدار»

سید جمال سجادی پور ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان و محمد حسین ملانوری سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی از مزارع کلزا و گلخانه کشت نشاء در روستای مریم آباد بازدید به عمل آوردند.

مدیر جهادکشاورزی اشکذر گفت: کنترل بیولوژیکی آفات در سطح 5000 متر مربع در گلخانه خیارسبز و فلفل به صورت پایلوت در شهرستان اشکذر در حال اجرا می باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد می‌گوید: 54 درصد از یک‌ میلیون و 600 هزار تن محصول کشاورزی استان با صرف چهار درصد آب تولید می‌شود که این شیوه بهره‌وری همان استفاده از توان شرکت‌ های دانش‌بنیان است که بسیار هم مورد تأکید مقام معظم رهبری است.

برپایی کارگاه آموزشی توانمندسازی گندمکاران بخش بهمن با حضور آقای خلیل روشن  عضوشورای مرکزی بنیاد توانمندسازی گندمکاران کشور

پرورش شتر طی سالهای اخیر به عنوان یکی از پر سودترین بخشهای دامداری در کشور مورد توجه بیشتر قرار گرفته است. این حیوان به دلیل شرایط خاص فیزیکی برای زندگی در شرایط سخت بسیار مقاوم بوده و به گفته برخی کارشناسان تحمل شتر  در برابر  سختی و آب و هوای  گرم و خشک مانند خرما در بخش کشاورزی است.

اولین جلسه کمیته فنی پایش محصولات زراعی استان به منظور شناسایی و بررسی عوامل موثر بر فرایند تولید محصولات زراعی به ویژه گندم وجو و برنامه ریزی وسازماندهی کنترل این عوامل با حضور اعضاء در محل سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: 450 هکتار از زمین‌های زراعی استان به دانه روغنی کلزا اختصاص دارد و با توجه به ارزش افزوده بالا و کاهش چند دوره آبیاری نسبت به گندم پیش بینی می شود کشت آن در پاییز سال زراعی 98- 97، نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش یابد .

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد