طی حکمی از سوی سید جمال سجادی پور، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان یزد، مهندس صدر پورکوثری به عنوان سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میبد منصوب شد و از خدمات مهندس صدری در طول مدت تصدی این پست قدر دانی گردید

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان یزد رییس سازمان جهادکشاورزی استان در این مراسم با اشاره به سرمایه‌گذاری در حوزه دامپروری در شهرستان میبد گفت: امروز بیش از 70 درصد تولید بلدرچین در شهرستان میبد تولید می‌شود.

سید جمال سجادی پور با بیان اینکه حفظ کشاورزی و دامپروری در استان یزد و شهرستان میبد برای بقای حیات یک امر ضروری است افزود: بخش عمده‌ای از ارتفاعات استان یزد مثل نواحی شیرکوه باغ‌های زیادی دارد که بعضی از غفلت‌ها باعث خشک شدن آن‌ها شده است.

وی ادامه حیات و زندگی در استان یزد و شهرستان میبد را در گروه حفظ باغات و کشاورزی دانست و گفت: تولید بیش از 20 درصد محصولات کشاورزی و 8 درصد فراورده‌های دامی در شهرستان میبد در این شرایط قابل ‌تقدیر است و باید برای حفظ زندگی در این مناطق به این امر بیش از گذشته توجه شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کمبود آب را یکی از معضلات مهم استان عنوان کرد و گفت: برای حفظ منابع آبی باید استفاده از آب در کشاورزی را از شیوه سنتی به شیوه نوین آبیاری قطره‌ای‌ و مکانیزه تبدیل کرد.

سجادی پور با بیان اینکه امروز باید به دنبال مشاغل خانگی و تولیدات دامی و پرورش انواع دام در این شهرستان باشیم گفت: البته باید شرایط فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی در این شهرستان را فراهم کرد.

وی با اشاره به صدور بیش از 180 تن تولیدات دامی به استان‌های هم ‌جوار گفت: باید با رفع برخی نارسایی‌ها به دنبال حرفه‌ای‌تر و مکانیزه‌تر کردن بخش کشاورزی خود باشیم.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد